पोखरा, मंसिर २१ ।
पोखराको रामबजार स्थित नेपाल भारत मैत्री विद्यालयको ताला खोलिएको छ । भारतीय दुतावासका रक्षा सचिव कर्णेल मनराज सिंह मनको रोहवरमा पोखरामा भएको बार्ता पछि मंगलबारदेखि पढाई हुने गरी ताला खोलिएको विद्यार्थी संगठनहरुले जनाएका छन् । सोमबार विद्यार्थी नेताहरु, जिल्ला शिक्षा अधिकारी, अभिवावक, प्रधानध्यापक, विद्यार्थी सहितको उपस्थितीमा भएको बैठकमा कर्णेल सिंहले दुई साताभित्र सम्पूर्ण समस्या समाधान गर्ने प्रतिबद्धता जनाएका अनेरास्ववियु कास्कीका अध्यक्ष शेखर गौतमले जानकारी दिए ।
‘हामीले दुई साताका लागि समय दिएका छौं । तोकिएको अवधिमा समाधान गर्ने सबै पक्षको प्रतिबद्धता छ, उनले भने–समाधान नभए आन्दोलन फेरी जारी हुन्छ ।’ विद्यालयको माग सम्बोधनका लागि विद्यार्थीका केन्द्रिय नेताहरुले पनि मन्त्रालय र भारतीय दुतावासमा दवाव सुरु गरेको नेविसंघका केन्द्रिय सदस्य भानु ढकालले जानकारी दिए । ‘आजैदेखि दुतावासमा घचघच्याउने काम गरिरहेका छौं । विद्यार्थीलाई इक्युभ्यालेण्ट पेपर दिने विषयमा गम्भिर देखिएको छ, उनी भन्छन्–विद्यालयलाई बैधानिक बनाउने र विद्यार्थीले सहज वातावरणमा पढ्ने ब्यवस्था मिलाउन हामी पनि गम्भिर छौं ।’ शिक्षा सचिव सान्त बहादुर श्रेष्ठले मंगलबारदेखि नै ११ कक्षाको रजिष्ट्रेसन फाराम भर्नका लागि विशेष ब्यवस्था गर्ने प्रतिबद्धता जनाईसकेका अनेरास्ववियु अध्यक्ष गौतमले बताए ।

SHARE