२०८१ जेठ १२ गते | 25th of May 2024

सरकारले तोक्यो ७ प्रदेश प्रमुख

खुल्लामन्च
 प्रकाशित: २०७४ पुष २ गते ११:५८

काठमाण्डौं । सरकारले प्रदेश प्रमुखको जिम्मेवारी तोकेको छ । आज बसेको मन्त्री परिषद् बैठकले निजामती प्रसासनका वरिष्ठ अधिकारहिरुलार्य प्रदेश प्रमुखको जिम्मेवारी दिएको हो । मन्त्री परिषद् बैठकले सिफरिस गरेकाहरुमा प्रदेश नम्बर १ मा पूर्वाञ्चल क्षेत्रीय प्रशासक राजेश्वरमान सिंहलाई तोकिएको छ भने प्रदेश २ मा वरिष्ठ सहसचिव यादवप्रसाद कोइराला कायममुकायम सचिवको जिम्मेवारी दिंदै प्रदेश प्रमुख बनाइएको छ ।

त्यस्तै प्रदेश ३ मा मध्यमाञ्चल क्षेत्रीय प्रशासक रेश्मीराज पाण्डेलाई तोकिएको छ भने प्रदेश ४ मा पश्चिमाञ्चल क्षेत्रीय प्रशासक लक्ष्मण अर्याललाई जिम्मेवार दिइएको छ ।

प्रदेश ५ मा बैकुण्ठ अर्याललाई जिम्मेवारी दिंदै कायममुकायम सचिवमा बढुवा समेत गरेको छ । प्रदेश ६ मा सुरेश प्रधान प्रदेश प्रंमुख भएका छन् भने प्रदेश ७ मा लक्ष्मीराज पौडेललाई प्रमुख बनाइएको छ । संबिधानत निर्वाचित प्रतिनिधीहरुले प्रदेश प्रमुखसँग सपथ ग्रहण गर्नु पर्ने प्रावधान रहेको छ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *