२०८० चैत ३० गते | 12th of April 2024
[gam_ad_position alias='home-header-logo-right']
[gam_ad_position alias='home-after-main-menu']
[gam_ad_position alias='home-after-main-menu']

अमेरिकी जीवनमा रंग पोत्दै चित्रकार कुशल बस्ताकोटी

[gam_ad_position alias='home-after-breking-news']
[gam_ad_position alias='home-after-breaking-newsmobile']
खुल्लामन्च
 प्रकाशित: २०७४ चैत ६ गते ८:२७

रोशन अधिकारी/ अमेरिका – चित्रकार कुशल बास्ताकोटी यतिबेला अमेरीकामा बस्दै आइरहेका छन् । सानै देखि बुवाको प्रेरणाले चित्र बनाउन लम्किएका बास्ताकोटी यतिबेला भने ब्यवासाहिक चित्रकारको रुपमा स्थापित भएका छन् ।

पोखरामा जन्मिएका उनि केही समय देखि बिभीन्न ठाउँमा आफ्नो चित्रकला पर्दशन समेत हुदै आएको छ । कलामा नयाँ खोज र चिन्तन हुनुपर्छ भन्ने मान्यता राख्ने उनि बिशेस गरेर ठाउँ बिशेस चित्रहरु बनाउन रुचाउछन् । 

सुरुवातमा रहरले चित्र बनाउदै अघि बढेका उनिले बिभीन्न अवार्ड समेत जितिसकेका छन् भने थुप्रै देशको भर्मण समेत गरिसकेका छन् । करिब १३ बर्षको उमेरमै मेरिट अवार्ड पाएर नेपालको प्रतिनिधि भएर अन्तर्राष्ट्रिय चित्रकलामा सहभागीता जनाएका कुशल भन्छन् । 

भविश्यमा चित्र बनाएरै नेपालको नाम अन्तरास्ट्रिय स्तरमा चिनाउने मन छ’ त्यहि अनुरुप काम गर्दै आएको छु अवस्य पनि त्यो दिन आउछ उनले थपे । कलाका अथक साधक, मृदुभाषी, सबैमा समान व्यवहार र नयाँ कलाकारलाई प्रोत्साहन प्रदान गर्ने स्वभाव भएका उनि केही गर्छु भन्ने अडान लिएर कलाको कला क्षेत्रमा योगदान दिनेलाई राज्यले उचित सम्मान र हौसला दिनुपर्ने उनको भनाई छ । हाल सम्म मिजाेरी, डाल्लस, हुस्टन, अकलाेमा, आेसीयन सिटीमा प्रदर्शन गरेका चित्रकार वस्ताकाेटी यसलाई अभियानकाे रूपमा अगाडी बढाउने कुरा वताउदै अमेरिकामारहेकाे सघंसंस्थाहरूलाई याे अभियानमा सहयाेग गरिदिनुहुन अनुराेध गर्दछन ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

[gam_ad_position alias='home-after-main-news']
[gam_ad_position alias='home-after-main-news']
[gam_ad_position alias='home-above-rajniti']
[gam_ad_position alias='home-above-rajniti-mb']