२०८० चैत ३० गते | 12th of April 2024
[gam_ad_position alias='home-header-logo-right']
[gam_ad_position alias='home-after-main-menu']
[gam_ad_position alias='home-after-main-menu']

जुन १६ र १७ मा सान-फ्रान्सिस्कोमा ‘एनआरएन बौद्धिक भेला’

[gam_ad_position alias='home-after-breking-news']
[gam_ad_position alias='home-after-breaking-newsmobile']
खुल्लामन्च
 प्रकाशित: २०७४ चैत १२ गते १७:५५

सान-फ्रान्सिसिको – अमेरिकाको क्यालिफोर्निया स्थित सनफ्रान्सिस्कोमा जुन १६ र १७ मा बौद्धिक भेला आयोजना गरिने भएको छ । गैर आवासीय नेपाली संघ (एनआरएनए) एनआरएनए अमेरिकाज् र एनआरएनए अमेरिकाको संयुक्त पहलमा क्यालिफोर्निया स्थित सनफ्रान्सिस्कोमा जुन १६ र १७ मा बौद्धिक भेला आयोजना गरिने भएको हो ।

भेलामा अमेरिका क्यानडा लगायत विश्वका विभिन्न देशमा कार्यरत वैज्ञानिक, प्राध्यापक, डाक्टर, इन्जिनियर, व्यवसायी, विदेशमा राजनीतिमा संलग्न लगायत कुनै विषयमा दक्षता हासिल गर्नुभएका नेपाली र नेपाली मुलका गैर आवासीय नेपाली सहभागी हुनुहने छ । सम्मेलनको मुख्य उद्देश्य विदेशमा आफ्नो विषयमा दक्ष गैर आवासीय नेपालीको ज्ञान र सिपलाई नेपालको आर्थिक विकास र समृद्धिमा कसरी जोड्न सकिन्छ भन्ने रहेको छ ।

चिकित्सा, प्रविधि, अर्थशास्त्र, विज्ञान, उद्योग व्यवसाय लगायत थुप्रै विषयमा सफल दक्ष नेपाली विभिन्न देशमा कार्यरत हुनुहुन्छ । यो सिप र दक्षतालाई नेपालमा कसरी उपयोग गर्न सकिन्छ यसका लागि बौद्धिक वर्गसँगै सल्लाह सुझाव लिन भेला आयोजना गर्न लागिएको हो । भेलामा नेपाल सरकारका विशिष्ट अधिकारी, बौद्धिक व्यक्तित्व र व्यवसायी पनि सहभागी हुनुहुने छ । बौद्धिक भेलामा एनआरएनएका केन्द्रीय पदाधिकारीपनि सहभागी हुनुहुने छ ।

एनआरएन अमेरिकाज् क्षेत्रका संयोजक गौरी जोशीले भन्नुहुन्छ ,अमेरिका र क्यानडा लगायत विश्वका विभिन्न देशका रहनुभएका नेपाली बौद्धिक वर्गको पहिलो भेला अमेरिकामा हुन लागेकोमा हामी उत्साहित छौँ । यो भेलाले विदेशमा बस्ने नेपाली समुदाय र नेपालको आर्थिक सामाजिक विकासमा नेपाली बौद्धिक वर्गको सिप र दक्षतालाई जोड्न मद्दत गर्ने छ भन्ने विश्वास छ ।

भेलामा नेपाल सरकारका उच्च पदस्थ व्यक्तित्व, बौद्धिक वर्ग, र व्यवसायी समेत सहभागी हुदां विदेशमा रहनुभएका नेपाली मुलका बौद्धिक वर्गलाई नेपालको आिर्थक र सामाजिक विकासमा कसरी जोड्ने सकिन्छ भन्ने सम्भावना पनि खोजी हुने छ, भन्नेमा म आशावादी छु जोशीले भन्नुभयो । विदेशमा कार्यरत थुप्रै बौद्धिक वर्ग नेपालले आफ्नो सिप र दक्षता उपयोग गरोस् भन्ने चाहनु हुन्छ नेपालमा पनि विश्वमा दक्षता हासिल गर्नुभएका गैर आवासीय नेपाली सिप र दक्षता देशका लागि उपयोग हो त्यसबाट केही योगदान पुगोस् भन्ने चाहना छ, यो भेला यसकै लागि पुल हुन, सक्छ जोशीले भने ।

एनआरएन अमेरिका कार्यसमितिले यो कार्यक्रमलाई सफल बनाउने निर्णय गरेको छ । विदेशमा आफ्नो क्षेत्रका नेपाली विशेषज्ञहरु कार्यरत हुनुहुन्छ अमेरिकामा यो सङ्ख्या निकै ठुलो छ, त्यही भएर यहाँ हुन लागेको बौद्धिक भेला महत्त्वपूर्ण छ एनआरएन अमेरिकाका अध्यक्ष डा केशव पौडेलले भन्नुभयो । बौद्धिक भेलामा विदेशमा विज्ञता हासिल गर्नुभएका नेपाली वैज्ञानिक, बौद्धिक वर्गलाई नेपालको विकास र समृद्धिमा जोड्ने कसरी सकिन्छ, यो छलफल हुने भएकाले महत्त्वपूर्ण भएको हो र एनआरएनएको क्षेत्रीय कार्यक्रम पनि हो पौडेलले भन्नुभयो ।

यो एनआरएन अमेरिकाज् क्षेत्रको क्षेत्रीय कार्यक्रम भए पनि अन्य क्षेत्रबाट सहभागी हुन सकिने छ , जोशीले भन्नुभयो ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

[gam_ad_position alias='home-after-main-news']
[gam_ad_position alias='home-after-main-news']
[gam_ad_position alias='home-above-rajniti']
[gam_ad_position alias='home-above-rajniti-mb']